Mały Miś w świecie wielkiej literatury

Utworzono dnia 10.09.2020

„KSIĄŻKI DZIECIŃSTWA” MISIOWY RANKING KSIĄŻKOWYCH HITÓW DZIECI I RODZICÓW
 jest alternatywą dla „wersji przedszkolnej” projektu. Wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego zabraniają bowiem zabawy pluszakami, jako trudnymi do zdezynfekowania. Nie oznacza to, że nasz projektowy miś powinien być schowany do szafy! Zadbamy o odpowiednie miejsce dla niego np. regał niedostępny dla dzieci. Wspólnie z dziećmi nadamy mu imię. Miś będzie z bezpiecznej odległości obserwował zajęcia dzieci i uczestniczył w czytaniu.
Moduł zakłada udział rodziców w projekcie. Zachęcamy zatem aby podzielili się oni z własnymi dziećmi swoimi wspomnieniami z dzieciństwa dotyczącymi czytania. Zachęcamy do dzielenia się tytułami ulubionych książek z dzieciństwa i tworzenia rankingu „Książkowych hitów rodziców”.
Czytanie dzieciom przez rodziców jest nadal możliwe, tylko w innej formie. Wytyczne GIS ograniczają do minimum obecność osób trzecich w przedszkolu.
W miarę możliwości rodziców zachęcamy do czytania w trakcie połączeń online, do przesyłania nagranych filmików czy innych form komunikacji na odległość.
W ramach projektu będziemy tworzyć elektroniczną książeczkę dziecięcych hitów i recenzji. W załączniku dostępny będzie szablon strony.
Będzie to wyglądało mniej więcej w ten sposób: Dzieci wykonują rysunek do swojej ulubionej książki, a rodzice skanują go lub wykonują jego zdjęcie. Wpisują tytuł, autora oraz kilka zdań na temat książki (wg szablonu).
Nauczyciel prezentuje przedszkolakom ich wytwory za pomocą projektora, tablicy multimedialnej lub telefonu komórkowego. Na zakończenie projektu scala wszystkie pliki graficzne. Zachęcamy, aby wszystkie dzieci zaprezentowały swoje książkowe hity.

• Szablon
    Utworzono dnia 26.09.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych