Plan dnia

RAMOWY ROZKŁAD DNIA - GRUPA MŁODSZA

7.30 – 8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola.
 Zabawy dowolne wg potrzeb i pomysłów dzieci. Indywidualna praca z dzieckiem.

8.00 – 9.00

Poranne zabawy ruchowe oraz integrujące grupę. Zajęcia z programu Dwujęzyczny Przedszkolak. Zabawy dowolne wg potrzeb i pomysłów dzieci. Prace porządkowe w sali. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania

.

9.00 – 9.30

Śniadanie – doskonalenie umiejętności samodzielnego i estetycznego spożywania posiłku.

9.30 – 10.00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo- dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10.00 – 11.00

Zabawy swobodne. Kontynuowanie prac wynikających z zajęć wychowawczo-dydaktycznych. Czynności organizacyjno-porządkowe.

11.00 – 12.00

Spacery, zabawy na świeżym powietrzu, zabawy i gry ruchowe, obserwacje przyrodnicze, prace porządkowe i ogrodnicze, wycieczki – swobodna aktywność dzieci. Zajęcie ruchowe w sali (w razie niekorzystnej aury).

12.00 – 12.15

Przygotowanie do obiadu – czynności samoobsługowe i higieniczne

12.15 – 12.45

Obiad – wspieranie samodzielnych działań dziecka, kształtowanie nawyków higienicznych i zachowań prozdrowotnych. Samodzielne spożywanie posiłku, prawidłowe posługiwanie się sztućcami.

12.45 – 14.00

Odpoczynek – leżakowanie, relaksacja przy muzyce lub słuchaniu bajek.

14.00 – 14.30

Czynności samoobsługowe, przygotowanie do podwieczorku.  Podwieczorek – wyrabianie nawyków higieniczno-kulturalnych

14.30 – 15.30

Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój poprzez zabawę w sali lub ogrodzie, zajęcia dodatkowe wspierające rozwój dziecka – praca indywidualna lub w małych zespołach. Kontakty indywidualne z rodzicami.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA  - GRUPA STARSZA

Schodzenie się dzieci do przedszkola. Indywidualne rozmowy
 z dziećmi i z rodzicami. Zabawy służące realizacji pomysłów i zainteresowań dzieci. Inspirowanie do spontanicznej działalności zabawowej. Gry i zabawy stolikowe, dydaktyczne, konstrukcyjne, tematyczne. Praca indywidualna o charakterze wyrównawczym. Praca z dzieckiem zdolnym.

8.00 – 8.30

Poranne zabawy ruchowe oraz integrujące grupę. Zajęcia z Religi. Zabawy dowolne wg potrzeb i pomysłów dzieci. Prace porządkowe w sali. Zabiegi higieniczno-samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania
.

8.30 – 9.00

9.00 – 10.00

Realizacja zadań edukacyjnych poprzez zajęcia z całą grupą. Zajęcia wychowawczo - dydaktyczne organizowane przez nauczyciela wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwoju.

10.00 – 10.30

10.30 – 11.30

Język angielski grupa starsza.

11.30 – 11.45

Przygotowanie do obiadu – czynności samoobsługowe i higieniczne

11.45 – 12.15

12.15 – 13.30

Odpoczynek, relaksacja przy muzyce lub słuchaniu bajek.
Zabawy dydaktyczne utrwalające treści, praca indywidualna, wspomaganie i korygowanie rozwoju

13.30 – 14.00

14.00 – 16.00

Tworzenie warunków umożliwiających dzieciom swobodny rozwój poprzez zabawę w Sali lub ogrodzie, wspomaganie rozwoju dziecka – praca indywidualna lub w małych zespołach. Kontakty indywidualne z rodzicami.

Siostra Damiana

8.00-8.30

8.00-8.30

J. angielski

10.00-10.30

Język angielsk

9.30-10.00

Język angielski

Poranne zabawy ruchowe oraz integrujące grupę. Zajęcia z programu Dwujęzyczny Przedszkolak. Zabawy dowolne wg pomysłów i potrzeb dzieci. Prace porządkowe w sali. Zabiegi higieniczno- samoobsługowe związane z przygotowaniem do śniadania.