„Tworzymy własny obrazek”. Praca w programie graficznym Paint. 27.04.2020r.

Utworzono dnia 27.04.2020

Temat zajęć: „Tworzymy własny obrazek”. Praca w programie graficznym Paint.

Cele:

• Zapoznanie z programem graficznym Paint. Kształtowanie u dzieci sprawności manualnej, spostrzegawczości, wyobraźni oraz rozwijanie kreatywności.
  • Nabywanie umiejętności odpowiedzialnego, cierpliwego i zgodnego z zasadami korzystania
    z komputera.

Informacja dla rodziców:

Drodzy Rodzice,

Program Paint jest prostym edytorem graficznym umożliwiającym tworzenie i modyfikowanie własnych obrazów, ilustracji. Dzieci korzystając z gotowego paska narzędziowego przyborów rysunkowych i kolorów  bez problemów potrafią stworzyć ciekawy obrazek. Ponadto wykonywanie prac plastycznych w edytorze Paint  daje dziecku możliwość eksperymentowania dostępnymi narzędziami, pobudza wyobraźnie i rozwija kreatywność.

Na początku zajęć dodatkowych Informatyka/Robotyka prowadzonych w Publicznym Przedszkolu w Łęgu Tarnowskim nr 2 dzieci  zaznajomiły się z programem graficznym Tux Paint.

• Scenariusz
    Utworzono dnia 27.04.2020, Format: brak danych, Rozmiar: brak danych