Zabawy z klawiaturą. NECIO SONG” – NAUKA PIOSENKI 30.03.2020

Utworzono dnia 30.03.2020
  1. ZABAWY Z KLAWIATURĄ

Potrzebne materiały: arkusze I oraz II, powielony dla każdego dziecka plansze pokazowe z literami tworzącymi wyrazy z arkuszy (opcjonalnie) kredki Celem zajęć jest zapoznanie dzieci z klawiaturą komputera. Powiedz dzieciom, żeby usiadły przy stolikach. Wprowadź je w ćwiczenie. „Jak wiecie, żeby korzystać z Internetu, potrzebujemy komputera. Komputer, oprócz monitora, ma także klawiaturę i myszkę. Dzisiaj będziemy poznawać klawiaturę. Pamiętacie, do czego służy klawiatura?”. (zbierz 2 wypowiedzi dzieci) „Dzięki klawiaturze możemy pisać litery. Litery tworzą wyrazy. Bez liter nie stworzymy wyrazów. Pomożecie mi szukać liter?”. Rozdaj dzieciom arkusz I. Podaj instrukcję do ćwiczenia, pokazując i omawiając arkusz. Zadaniem dzieci będzie odszukiwanie i pokolorowanie literek tworzących wyrazy „lis” i „kot”. Kolejne literki, które dzieci mają znaleźć, możesz prezentować na planszach pokazowych. Do pomalowania każdego wyrazu dzieci powinny użyć innego koloru. „Na obrazku są lis i kot. Widzicie też klawiaturę komputera. Będę pokazywać wam plansze z literkami. Popatrzycie na planszę i znajdźcie taką samą literę na klawiaturze. Jak już ją znajdziecie, będziecie mogli ją pokolorować. Najpierw poszukajmy lisa. Niech każde z was przygotuje sobie czerwoną kredkę”. Pokaż planszę zliterą L – wymawiaj głoskę, prosząc dzieci, by odnalazły literkę. Obserwuj pracę grupy, podchodź z planszą do poszczególnych stolików. „Czy każdy znalazł już literę L? Możecie ją teraz pokolorować. Zamalujcie cały klawisz z literą L”. Powtórz powyższe czynności, pokazując dzieciom kolejne plansze liter tworzących wyraz „lis”. Po odnalezieniu wyrazu poproś dzieci o zmianę koloru na niebieski. Teraz ich zadaniem będzie odnalezienie na klawiaturze wyrazu „kot”. Po wypełnieniu arkusza I dzieci mogą pokolorować jego elementy. Rozdaj arkusz II i powtórz ćwiczenie.

2. „NECIO SONG” – NAUKA PIOSENKI

Potrzebne materiały: tekst piosenki podkład muzyczny
Celem zajęć jestzapoznanie dzieciz bohaterem serwisu Necio.pl poprzez naukę piosenki. Dzieci mają do odśpiewania krótkie partie. Zachęcamy do regularnego ćwiczenia piosenki – po pewnym czasie dzieci powinny opanować cały tekst.

JESTEM?
NECIO, NECIO – śpiewają dzieci