Easter - 16.04.2020r.

Utworzono dnia 16.04.2020

Temat: Easter – Święta Wielkanocne

W tym tygodniu poznamy słownictwo związane z Wielkanocą (Easter). Poniżej znajdziecie prezentację, piosenki, propozycję zabaw oraz gier, a także karty pracy.

1. Słownictwo

Easter egg – pisanki

Easter basket – koszyczek wielkanocny

Easter bunny – zając wielkanocny

chick – kurczątko

catkins – bazie

daffodil – żonkile

Przy wprowadzaniu dzieciom nowegosłownictwa najlepiej sprawdzają się karty obrazkowe (flashcards).Zachęcam do oglądnięcia prezentacji ze słownictwem (Załącznik 1)

Możecie je wydrukować, jeżeli nie macie takiej możliwości mogą to być wycięte ilustracje z gazet, kartek świątecznych lub możecie je narysować i przykleić na grubszym papierze.

1. Easter – prezentacja słownictwa (Załącznik 1)

Prezentujemy dany obrazek, wypowiadamy słowo w języku angielskim, następnie wspólnie z dzieckiem, kilkakrotnie powtarzamy słowa.
Jeśli mamy problem z wymową danego słowa, to z pomocą może przyjść słownik: https://www.diki.pl/

1. Propozycje gier i zabaw

• Which one is missing? – rozkładamy karty obrazkowe dotyczące Wielkanocy na dywanie. Gdy dziecko zamknie oczy zabieramy jedną kartę. Rodzic: close your eyes. Abracadabra, abracadabra, one, two, three.. open your eyes. Which one is missing? Zadaniem dziecka jest odgadniecie jakiego obrazka brakuje.

• Guess the picture” – Rozkładamy obrazki związane z Wielkanocą. Mówimy: Show me a yellow chick. (pokaż mi żółtego kurczaczka), albo: Show me a yellow daffodil. (pokaż mi żółtego żonkila) itp. Zadaniem dziecka jest wskazanie konkretnego obrazka.

• Rysowanie na plecach – „Rysujemy” palcem dziecku na plecach wybrany przez nas obrazek związany z Wielkanocą. Zadaniem dziecka jest odgadniecie co narysowaliśmy i podanie nazwy w języku angielskim.

• Magic eye – rozkładamy karty obrazkowe na dywanie. Nazywamy wszystkie słowa po kolei. Następnie odwracamy do dołu jedną kartę i ponownie nazywamy wszystkie obrazki związane z Wielkanocą razem z tą zasłoniętą. Potem znowu odwracamy drugą kartę i znowu nazywamy wszystkie karty razem z dwoma odwróconymi. Potem odwracamy trzecią, czwartą, itd. Dzieci próbują zapamiętać wszystkie odwrócone obrazki.

• What’s this? Rodzic podaje słowo związane z Wielkanocą i przedstawia obrazek. Zadaje pytanie np.  Is it a daffodil? Is it a chick? Odpowiedzi dziecka: No, it isn’t. / Yes, it is.
  1. Piosenki do przesłuchania:

• Easter egg hunt

1. How to draw an easter bunny?/Jak narysować wielkanocnego zajączka?
    Spróbujecie?

1. Worksheet – karty pracy