Emocje, myśli, zachowania 13.05.2020

Utworzono dnia 12.05.2020

przez ostatnie dni kształtowaliśmy umiejętność rozróżniania emocji, myśli i zachowań. Ponieważ nabycie i utrwalenie tej umiejętności jest trudnym zadaniem, zwłaszcza dla młodszych dzieci, poświęcimy temu tematowi jeszcze jedne zajęcia. W tym celu proponuję

wykonać ćwiczenia z karty pracy „EMOCJE, MYŚLI ZACHOWANIA” (karta z instrukcją zadania znajduje się w załączeniu). Jednocześnie przypominam o treningu relaksacji, rozluźniania ciała oraz wywoływania pozytywnych emocji, które wymagają systematyczności. Zachęcam więc do wysłuchania krótkiego audiobooka dla dzieci – „Bajka relaksacyjna o małym Kotku”:  https://www.youtube.com/watch?v=p9h8SChtrjI Przed rozpoczęciem słuchania należy zapewnić dziecku wygodną pozycję, przypomnieć o spokojnym oddechu i zamknięciu oczy. Ważna jest również eliminacja rozpraszających bodźców, czyli wyciszenie telefonu, wyłączenie telewizora, itp. Wykorzystywana w bajce wizualizacja pomaga w osiągnięciu stanu odprężenia i uspokojenia.

Pozdrawiam,

• Załącznik