Gr I, II, III, IV

Utworzono dnia 29.06.2020

w ramach ostatnich przed wakacyjną przerwą zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne, przesyłam następujące propozycje aktywności:

• „Wakacyjne kolorowanki”[1] – kolorowanki nawiązujące do aktywności, które możemy podejmować podczas wakacyjnego odpoczynku. Pobudzają do działania, podsuwają pomysły na przyjemne spędzenie czasu i tym samym udoskonalają planowanie własnych działań.
  • „Moje wymarzone wakacje””[2] (w wersji dla dziewczynek i dla chłopców) – karta pracy, na której rysujemy swoje wymarzone wakacje. Zadanie usprawnia kreatywne myślenie, pobudza wyobraźnię, kształtuje umiejętność planowania własnych działań
    i ćwiczy samoświadomość.
  •  „Świat w różowych okularach”[3] - karta pracy, dzięki której utrwala się nawyk dostrzegania pozytywnych zdarzeń w naszym codziennym życiu  (nawet tych małych i najmniejszych) i tym samym kształtuje się umiejętność regulowania i kontroli emocji.
  • „Serca życzliwości” [4] – karta pracy, która sprawi, że będziemy zwracać uwagę na dobre, pozytywne i miłe rzeczy jakie się dzieją wokół nas, pozwoli na zauważenie życzliwości innych w stosunku do nas i tym samym będzie ćwiczyć postawę życzliwości, czyli doskonalić prawidłowe postawy społeczne.

Z wakacyjnymi pozdrowieniami,

[1] źródło: www.facebook.pl – Trening Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych - Kraków

[3] źródło: www.facebook.pl – Trening Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych - Kraków

[4] źródło: www.facebook.pl – Trening Umiejętności Społecznych i Emocjonalnych - Kraków